Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy samochodem dla studentów SiMR

Grupa studentów Wydziału SiMR przed siedzibą Automobilklubu Polski

1 lipca br. studenci z Wydziału SiMR wzięli udział w szkoleniu „Doskonalenie techniki jazdy samochodem osobowym w warunkach specjalnych”, które przeprowadził dla nich Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Automobilklubu Polski.

Celem szkolenia było dokształcenie studentów w jeździe w warunkach o obniżonej przyczepności, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Szczegółowe zagadnienia obejmowały:

• umiejętność zapobiegania poślizgom,
  • umiejętność utrzymania sterowności samochodu w przypadku poślizgu,
  • umiejętność prawidłowej reakcji w przypadku niespodziewanych zdarzeń na drodze,
  • pokonywanie kręgu z jednoczesną zmianą przyczepności,
  • nagła zmiana toru jazdy z jednoczesną zmianą przyczepności jezdni,
  • hamowanie z ominięciem przeszkody,
  • slalom na nawierzchniach o różnej przyczepności,
  • hamowanie awaryjne na prostym odcinku oraz łuku.

Każdy z uczestników szkolenia przejechał czterema różnymi samochodami próbując utrzymać prawidłowy tor jazdy mimo zmiennych warunków drogowych oraz przy różnych prędkościach. W trakcie ćwiczenia instruktor techniki jazdy na bieżąco omawiał jego przebieg, wskazywał popełnione błędy i sposoby poprawnej realizacji zadania. Studenci mieli także okazję doświadczyć dachowania samochodu oraz symulacji zderzenia ze ścianą.

W drugiej części szkolenia studenci odświeżyli i utrwalili wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zakończonym szkoleniu studenci otrzymali certyfikaty Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

Dziękujemy Automobilklubowi Polski za zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla studentów. Szczególne podziękowania kierujemy również do Klubu Absolwenta SiMR za pomysł i ogromną pomoc realizacji tego przedsięwzięcia.

W nowym roku akademickim planowana jest kontynuacja szkoleń dla studentów Wydziału SiMR oraz rozszerzenie ich zakresu.

Source URL: https://simr.pw.edu.pl/aktualnosc/studenci-wspolpraca/1857-szkolenie-z-doskonalenia-techniki-jazdy-samochodem-dla